www.breziny.cz

obrázek
EnglishMenu
Aktuality
Vánoční koncert (06. 12. 2016)
Změna na postu správce (24. 09. 2016)
Sobotní pomoc pro DBCB (21. 09. 2016)

Tag cloud
 

DBCB nyní i na


Březiny voda nepřekvapí


 

V uplynulém týdnu mezi 9. až 15. dubnem se v Dětském bezbariérovém centru Březiny v Kateřinicích u Vsetína intenzivně pracovalo na odvodňovacím kanálu. Voda stékající ze severozápadního svahu za objektem totiž ohrožovala jeho základy. Do práce se zapojili náctiletí, kteří DBCB pravidelně navštěvují.

  

Pro zadržení a odvod vody bylo zapotřebí nejen vykopat kanál, ale i vysadit malé smrčky. Do této práce se zapojili i mladší děti z dětského centra Kačenka. Za pomoci rodičů vysázeli několik desítek stromků.

  

Náctiletí, kteří se v rámci Klubu 14+ podíleli na výkopu, získali za svou práci body. Ty mohou na konci roku výhodně vyměnit za ceny. Však si je taky zaslouží, neboť vykopat jámu dlouhou několik metrů a hlubokou 50cm je v terénu, jaký je v DBCB, pěkná fuška. I přes velkou námahu a následné vyčerpání však vládla při kopání dobrá nálada a vtipkoval každý, kdo mohl. Pracanti se samozřejmě osvěžovali populárním nápojem KOFOLA a útočili na sebe hroudami hlíny. Nikdo nepřišel k újmě na zdraví a tak se po práci všichni houfně nahrnuli do počítačového doupěte, kde zůstali až do zavírací hodiny.

  

Odvodňovací kanál není ještě hotov, ale intenzivně se pracuje na jeho dokončení. Zbývají již jen asi 3 metry výkopu a umístění drenážní roury, bez které by to nešlo. V nejbližší době je v plánu také úprava terénu pomocí moderní techniky, která z pole před DBCB udělá hřiště pro sportovní vyžití návštěvníků.

  
Dětské bezbariérové centrum Březiny, +420 737 249 211, info@breziny.cz

 

Copyright © breziny.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek