www.breziny.cz

obrázek
EnglishMenu
Aktuality
Vánoční koncert (06. 12. 2016)
Změna na postu správce (24. 09. 2016)
Sobotní pomoc pro DBCB (21. 09. 2016)

Tag cloud
 

DBCB nyní i na


Právě probíhající jarní prázdniny


 

V pondělí 26.2.2007 začaly jarní prázdniny a s nimi i týdenní pobyt v Březinách pro členy vsetínského klubu Auxilium. Už při příjezdu bylo na členech naší budoucí expedice znát, že se více než těší. A bylo na co. Byl připraven bohatý program na téma „po stopách sněžného muže“, kdy to v Březinách chvílemi vypadalo, jako ve skutečném výškovém táboře. Večer jsme si udělali uvítací párty, na které jsme se pořádně seznámili.

 

V úterý jsme dostaly aktuální informace o výskytu sněžného muže na „kótě Březiny“. Vydali jsme se po jeho stopách a udělali si z nich sádrové odlitky, které jsme pak použili při dalším zkoumání  jeho osoby. Když jsme zjistili, že je mnohem větší než my, pro větší bezpečí jsme si vyrobili zbraně…a abychom neumřeli hlady, šli jsme na lov. Co jsme si ulovili, to jsme si taky upekli Smile.Panečku, to Vám byla dobrota…

  

 

Část středečního dne proběhla ve znamení olympijských her. Jako příprava posloužil plachtový výcvik, kdy si mnozí na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je nechat se jen tak houpat. A pak už vzhůru do boje. Naši soutěžící předváděli znamenité výkony v různých olympijských disciplínách a všichni ze sebe vydali maximum, někteří i víc, než jsme čekali. Potom ale došlo k výrazné změně…kvůli nebezpečí laviny jsme museli postoupit výše do hor a rozbít nový výškový tábor. V cestě nám ale stály záludné překážky, které bylo potřeba překonat. My jsme to zvládli a úspěšně založili nový výškový tábor. Na oslavu jsme uspořádali maškarní rej. Celé Březiny se jakoby mávnutím kouzelného proutku proměnily v jeden velký taneční sál.

 

 

Ve čtvrtek ráno jsme přímo v našem táboře našli spícího ledního medvěda. Opatrně jsme ho  vzbudili a málem nestíhali utéct jeho hněvu. Nakonec ale usnul tvrdým zimním spánkem, takže jsme ho odtáhli zpátky do lesa. A aby se podobná věc už neopakovala, postavili jsme si obrovský bunkr, do kterého jsme se všichni schovali. Na památku na sněžného muže jsme si vyrobili jeho sošku, která nám nejen jeho, ale celé tyto skvělé prázdniny bude připomínat.

 

Doufám, že takto hezky strávené prázdniny  se budou velmi brzy opakovat a taky doufám, že se všem líbily tak, jako mně.

Vaše kostička Wink   

                   
Dětské bezbariérové centrum Březiny, +420 737 249 211, info@breziny.cz

 

Copyright © breziny.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek