www.breziny.cz

obrázek
EnglishMenu
Aktuality
Vánoční koncert (06. 12. 2016)
Změna na postu správce (24. 09. 2016)
Sobotní pomoc pro DBCB (21. 09. 2016)

Tag cloud
 

DBCB nyní i na


Konec DBCB odvrácen !


Nejen zasvěcení, ale i návštěvníci tohoto webu, kteří sledovali vzkazy, vědí, že DBCB hrozil zánik.

Po téměř roční kontrole FÚ nám byla v květnu 2011 vyměřena pokuta - daň v celkové výši 25 290 755 Kč! Nebyl totiž dodržen stanovený termín pro předložení závěrečné monitorovací zprávy - o 1 den ...

I kdyby středisko Junáka Vsetín, kterému DBCB patří, zpeněžilo veškerý svůj majetek - včetně DBCB - stěží by pokrylo jen zlomek vyměřené pokuty. Situace by fatálně poškodila celou organizaci Junáka v ČR. Takový problém Junák doposud ve své novodobé historii neřešil. To jen na dokreslení situace. Na řešení problému, analýzách možného vývoje, krizových řešeních, právních variantách, ... pracovalo velmi intenzivně více než desítka dospělých členů Junáka. Přímé i nepřímé náklady na řešení se pohybují ke statisíci korun.

Včera jsme obdrželi oficiální ROZHODNUTÍ od Generálního finančního ředitelství, ve kterém nám oznamují, že naší "žádosti se vyhovuje částečně ...".

I se zbývající vyměřenou částkou bude muset vsetínskému středisku vypomoci ústředí Junáka, ale už se nejedná o likvidační dumu. Nyní nastane chvilka odechu a pak začne práce i na řešení zbývající vyměřené částky - škody, která byla DBCB způsobena - 63 385 Kč.

Dětské bezbariérové centrum Březiny děkuje všem z ústředí Junáka - především bratru starostovi. DBCB děkuje středisku Junáka Vsetín - zejména vůdci střediska. DBCB děkuje i těm, kteří se o záchranu DBCB zasloužili skrytě. Nezištná snaha pomoc i pomoc skutečná byly klíčovými při boji o záchranu našeho centra. A tak na závěr alespoń slova klasika "Nic se v duchovním světě neztrácí, každý náš čin, všechno naše úsilí se podílí na vytváření dějin lidstva." 
Dětské bezbariérové centrum Březiny, +420 737 249 211, info@breziny.cz

 

Copyright © breziny.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek