www.breziny.cz

obrázek
EnglishMenu
Aktuality
Vánoční koncert (06. 12. 2016)
Změna na postu správce (24. 09. 2016)
Sobotní pomoc pro DBCB (21. 09. 2016)

Tag cloud
 
Pro dobrovolníky

DBCB nyní i na

 
 
Co je dobrovolnictví ?

Dobrovolnictví je svobodně zvolená činnost, konaná ve prospěch druhých bez nároku na odměnu. Dobrovolník dává část svého času, energie a schopností ve prospěch činnosti, která je časově i obsahově vymezena. Za tuto činnost nedostává finanční odměnu, ale často nedocenitelný dobrý pocit z pomoci ostatním, získává zkušenosti a nezřídka i přátelství a velkou praxi do života.  "Dobré skutky se dělají zadarmo".

 
 
Jaké formy dobrovolnictví známe ?

Dobrovolnictví má řadu forem a vyskytuje se na mnoha místech, kde si jich často ani nevšimneme. Každý člověk má vrozenou schopnost darovat dobrovolně a nezištně svůj čas a práci, lišíme se pouze v tom, do jaké míry a v jaké formě jsme ochotni tak činit. Dobrovolnictví můžeme rozdělit na několik oblastí a to:

 
 
Kdo je dobrovolník ?

Dobrovolník je zcela normální člověk s vyvinutým citem pro potřeby okolí, čistým trestním rejstříkem, věkem min.15 let, ale především s chutí učit se novým věcem a žít nejen pro sebe.

 
 
Staňte se našimi dobrovolníky, hledáme právě Vás!

Neustále hledáme dobrovolníky pro práci v našem centru. Jde o pomoc při zajištění akcí pro děti, mládež i dospělé, jedince zdravé i handicapované. Dále pro výpomoc s údržbou a dokončením venkovních úprav areálu centra. Nabízíme zapojení do pravidelných aktivit, víkendových programů, letních i jarních táborů.
Pozice: jde zejména o posty pomocných instruktorů, asistentů dětí se specifickými potřebami, "herních tet, strýčků, babiček i dědečků", ale i kutilská a zahradnická výpomoc. Záleží jen na Vašem profesním zaměřením či zájmu.
Časová náročnost: nabízíme zapojení do pravidelných aktivit 1x až 2x týdně na 1 až 4hodiny, jednorázovou celodenní pomoc při víkendové akci či dlouhodobější pozici o letních prázdninách. Náročnost si volíte dle Vašich možností a chuti.

 
 
Co vám můžeme nabídnout ?

 
 
Zaujala Vás naše nabídka? Máte další otázky?

Neváhejte a kontaktujte nás, jistě společně najdeme cestu spolupráce, která bude přínosná pro všechny.

 
 

Dětské bezbariérové centrum Březiny, +420 737 249 211, info@breziny.cz

 

Copyright © breziny.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek