www.breziny.cz

obrázek
EnglishMenu
Aktuality
Vánoční koncert (06. 12. 2016)
Změna na postu správce (24. 09. 2016)
Sobotní pomoc pro DBCB (21. 09. 2016)

Tag cloud
 

DBCB nyní i na


Pobyt kojeneckého ústavu aneb akce lidí dobrého srdce


V pondělí 4. srpna celé Březiny rozezvučely veselé hlásky celkem 11 dětí z Kojeneckého ústavu ve Valašském Meziříčí, které zde měly strávit celých sedm dnů. O jejich pohodu se staraly čtyři zdravotní sestry a také dobrovolnice našeho centra a o naše bříška pečovala paní kuchařka. V pondělí ráno byla ještě cítit jistá nervozita, ta ale opadla okamžitě s příjezdem dětí, které se už těšily na krásný týden plný zážitků a dobrodružství. A že jich také bylo. Vydali jsme se na dobrodružnou honbu za pokladem, jezdili na lodičkách a vůbec jsme si užili spoustu zábavy. Ve středu se za námi přijela podívat paní Jindřiška, která je chovatelkou dvou krásných zlatých retrieverů, Činy a Tery, se kterými provádí takzvanou canisterapii, v rámci organizace Pomocné tlapky, s. r. o. Laicky řečeno, jedná se o speciální metodu psycho-rehabilitace, která je založena na přímém a bezprostředním kontaktu člověka se zvířetem. Dětem se pejsci moc líbili a také pro nás byli příjemným zpestřením a především ukázkou, že pes je skutečně nejlepší přítel člověka a také neobyčejný  pomocník.

Počasí nám přálo a proto jsme využili nafukovacího bazénu přímo u Březin a pořádně si zadováděli, pořádali velkou vodní bitvu…no zkrátka léto jak má být. Po koupání jsme si postavili hrad z písku, zajezdili na motorkách a tříkolkách, ale také jsme si nezapomněli doplnit energii dobrým jídlem od naší paní kuchařky, kterou děti vždycky odměnili prázdným talířem.

Byl to skvělý týden, plný zážitků, dobré nálady a veselých her. Jménem celých Březin bych moc chtěla poděkovat Kojeneckému ústavu ve Valašském Meziříčí, zdravotním sestřičkám, našim dobrovolnicím, paní kuchařce, hodným tetám, které nám pekly buchty, všem, kteří se za námi přijeli podívat nebo nám pomohli nějak jinak, ale především dětem, za jejich bezstarostnost a bezprostřednost, kterou nás nabily tak moc, že na tento pobyt budeme vzpomínat ještě dlouho.foto

Dětské bezbariérové centrum Březiny, +420 737 249 211, info@breziny.cz

 

Copyright © breziny.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek