www.breziny.cz

obrázek
EnglishMenu
Aktuality
Vánoční koncert (06. 12. 2016)
Změna na postu správce (24. 09. 2016)
Sobotní pomoc pro DBCB (21. 09. 2016)

Tag cloud
 

DBCB nyní i na


Báječná cesta kolem světa za 5 dní


V pondělí 23.7. se skupinka velkých i malých cestovatelů vydala na pětidenní cestu kolem světa. Říkáte si, že je to nějaké zvláštní, projet celý svět za pět dnů? Ano, ale vždyť kam bychom chodili, když celý svět přišel za námi do Březin?

Naše putování začalo v Evropě, kde jsme se naučili hrát petank, tolik typický pro Francii, dále pak badminton, což je původní sport Anglie a mnohé další. Následovala Afrika, kde jsme se seznámili s ne zrovna lehkým životem zde, řekli jsme si, čím je Afrika vyjímečná, s mumeologem jsme napodobovali výrobu pravé mumie a dováděli v oáze uprostřed písečné pouště. Poté jsme se přesunuli do Ameriky, kde jsme zkusili štěstí v casinu v Las Vegas, na lodích jsme přepluli přes Panamský průplav až do Jižní Ameriky, kde jsme se zúčastnili velkého a bouřlivého karnevalu v Rio De Janeiru. Následoval další přesun, tentokrát do Austrálie, kde jsme si zasportovali při olympijských hrách, s domorodci jsme zkusili házet bumerangem. Z Austrálie následoval přelet do Asie, kde jsme se naučili pravému bojovému umění, ochutnali jsme asijskou kuchyni za pomoci hůlek a také zdolali nejvyšší horu světa Mount Everest, na jejímž vrcholku nás čekal poklad.

A jak už to bývá, každá cesta má svůj konec. Ta naše končila zpátky v Evropě, v naší matičce Praze. Ptáte se, čím že jsme to vlastně cestovali? Vším možným – letadlem, lodí, vlakem, pomocí kouzelného prášku Letaxu, skokem s padákem, ale také pěšky. Všichni byli po cestě unavení, ale spokojení. Vždyť jsme poznali tolik krásných koutů naší Země, viděli život na jiných kontinentech, ochutnali místní jídla, naučili se jejich zvykům a tradicím. Myslím, že naši cestovatelé na sebe mohou být náležitě pyšní.foto

Dětské bezbariérové centrum Březiny, +420 737 249 211, info@breziny.cz

 

Copyright © breziny.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek