www.breziny.cz

obrázek
EnglishMenu
Aktuality
Vánoční koncert (06. 12. 2016)
Změna na postu správce (24. 09. 2016)
Sobotní pomoc pro DBCB (21. 09. 2016)

Tag cloud
 

DBCB nyní i na


Parawesterniáda V.


 

SRAZ - ZAČÁTEK: v Dětském bezbarierovém centru Březiny, 10:00 hodin, sobota 26.května 2007

PŘEDPOKLÁDANÝ KONEC: v cca 16:30

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE PODÁ: Mgr.Anita Sedláková, 603 437 761, sestka@skauti.cz

Další ročník této zvláštní akce pořádáme povzbuzeni úspěchem a smyslem předchozích Parawesterniád. Akce nás inspirovaly natolik, že jsme upravili projekt výstavby naší klubovny - "Dětského bezbariérového centra Březiny" tak, aby centrum bylo plně využitelné i pro tělesně postižené (přepracování projektu sociálního zařízení, bezbariérový přístup, programové využítí...)

Všichni se mohou těšit na příjemně strávenou sobotu ve westernovém stylu. Opět budou připraveny aktivity s čluny, nízkými i vysokými lany, střelby z luku, korálkováním ...... - osvědčenými aktivitami z minulých ročníků a jako vždy k nim přibude několik dalších a nějaké to překvapení.

Akci opět pořádáme v těsné spolupráci s ARPZPD v ČR - klubem AuXilium.

další info  další info a fotogalerie

Průběh:

Parawesterniáda

Dne 26.5.2007 v Dětském bezbariérovém centru Březiny v Kateřinicích u Vsetína se uskutečnil již 5.ročník Parawesterniády. Zábavný den ve westernovém stylu připravil 6. koedukovaný skautský oddíl z Kateřinic pro své handicapované kamarády z klubu Auxilium - Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR. Pádlování na raftu, jízda ve vystřelovacím člunu, lanové aktivity, rozhled z 20m výšky, lov zlatých ryb, projížďka na býkovi, lasování, koncert. To je jen malá ochutnávka toho, co mohli účastníci vyzkoušet. „Není handicap, s kterým se neumíme poprat. Všechny aktivity, jsou určeny opravdu všem. Při nízkých lanových aktivitách nám pomohou sedáky, na vyzvednutí na lanovku slouží kladkostroj a tam kde nepomůže technika, najdete usměvavé skauty ochotné pomoci“, uvedla Mgr. Anita Sedláková, hl. organizátorka akce. Konečně je zde poslední květnová sobota. Rtuť teploměru ukazuje na krásný slunečný den. V 10h je vše nachystáno, účastníci natěšeni, program může začít. Jak jinak, než výstřelem z koltu a westernovým vystoupením. A to už se všichni rozbíhají po stanovištích získávat dolary, které poté mohou směnit v obchůdku za drobné hračky a výrobky. „Líbilo se mi úplně všechno, i když na kladku jsem se bála, ale na hasičské plošině ne. Z té byl nejhezčí výhled“, řekla nám Jitulka, jedna z účastnic letošní Parawesterniády. Celý den zakončujeme koncertem a opékáním špekáčků. „Z původně jednorázové aktivity před pěti lety se stala každoroční akce, která se vryje do srdce nejednomu dobrovolníkovi podílející se na přípravě. Především díky bezprostřední radosti, síle, odhodlání a úsměvům handicapovaných dětí a mládeže – od kterých se mnozí z nás máme mnoho co učit“, uvedl Radek Pořízka, jeden z organizátorů akce. Radostné úsměvy dětí i rodičů svědčí o spokojeně prožitém dnu a nezbývá než začít se těšit na květen 2008, kdy se uskuteční již 6.roč. Parawesterniády.

Sponzoři:

Smíšené zboží u Dorků - Kateřinice

Smíšené zboží ZaM - Kateřinice

Smíšené zboží a Karolovo pekařství - Ratiboř

Rokytenka - Vsetín

Josef Filák - Masná výroba

Lachim spol.s.r.o.Poděkování:

Obec Kateřinice

Sbor dobrovolných hasičů - Kateřinice

Sbor dobrovolných hasičů - Ratiboř

Sbor dobrovolných hasičů - Hošťálková

Policie ČR - Vsetín

Myslivecký sbor - Kateřinice (Březiny)Akci podpořila:

Krajská rada Junáka

MŠMT

Krajský úřad Zlínfoto

Dětské bezbariérové centrum Březiny, +420 737 249 211, info@breziny.cz

 

Copyright © breziny.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek